+421 917 846 851 (Pracovné dni: 9:00 - 16:00) infosk@rayagold.eu

Odvrátená strana Bitcoin … Prečo je Bitcoin len vedľajšia show – blockchain technológia je najnovšia zbraň hromadného ničenia v hotovostnej vojne … Vezmite si svoj smartphone do kostola, ak chcete darovať v blízkej budúcnosti.

Drahý čitateľ,
hotovostná vojna je iba prvou fázou boja proti zlatu.

Dôvod je zrejmý. Vlády po celom svete sa usilujú presvedčiť všetkých občanov, aby si svoj majetok a svoje úspory držali v jednom z malého počtu inštitúcií komerčného a investičného bankovníctva v digitálnej podobe. Samotné banky patria tak isto do malého počtu zúčtovacích (klíringových) stredísk.

Tým pádom všetky Vaše aktíva, či už hotovosť, akcie, dlhopisy atď. vláda môže zmraziť a zamknúť, keď príde ten „vhodný čas“. Bude Vám odopretý prístup (s výnimkou malého množstva finančných prostriedkov na elektrinu, plyn a potraviny – v podstate aby ste neumreli hladom), vystaviac Váš majetok špeciálnym daňovým a iným štátnym pohľadávkam.

To je jeden z dôvodov, prečo sa J.P. Morgan a iní zaoberajú s technológiou blockchain. Táto technológia je decentralizovaný digitálny register, ktorý poskytuje online transakcie. Bitcoin samotný je založený práve na blockchain technológii. Ale zabudnite na všetky novinky, ktoré ste v poslednej dobe počuli o Bitcoin – je to len vedľajšia show.

Skutočnou hrozbou je samotná blockchain technológia, založená na technológii Bitcoin. Môže byť použitá na premenu inak “tvrdých” aktív, ako sú pozemky do digitálnej podoby, a “dobrá adresa” bude k dispozícii pre tých, ktorí sú pripojení k digitálnemu registru tej správnej banky.

V dnešnej dobe sa to deje nie len na rozvíjajúcich sa trhoch, ako je India. Základy systému už boli vytvorené aj v takých vyspelých ekonomikách ako sú Spojené štáty, Čína či Európa.

Fyzické zlato predstavuje hrozbu pre tieto elitné plány, pretože nie je digitálne a nevyžaduje žiadnu “registráciu”. Ak ho vlastníte, je to Váš majetok a žiadny digitálny plán Vás nemôže obrať o Vaše zlato. Keď sa občania obrátia na fyzické zlato, tým pádom sa budú chrániť štátom podporovaného aktivít získavaniu peňazí bánk.

Preto stále viac národov sťažuje svojim občanom získať zlato.
„Fyzické zlato predstavuje hrozbu pre tieto elitné plány, pretože nie je digitálne a nevyžaduje žiadnu “registráciu”.

Jeden z najdôležitejších argumentov ktoré vlády a podporovatelia bezhotovostnej spoločnosťou hlásajú je založený na pohodlnosti. Je to oveľa pohodlnejšie používať kreditnú kartu, hovoria. A spotrebitelia – zdá sa – sú ochotní súhlasiť s takouto argumentáciou, aspoň v mnohých krajinách.

Napríklad vo Švédsku veriaci môžu prispieť do kostolnej pokladničky aj pomocou mobilnej aplikácie namiesto toho, aby do nej vložili peniaze. Je to len malý príklad, ale naznačuje, aký je trend.

Samozrejme, že okrem presadzovania pohodlnosti obvykle tiež argumentujú tým, že bezhotovostná spoločnosť komplikuje život teroristom, podvodníkov a zločincom všetkého druhu.

Ale ako som už povedal, skutočným dôvodom pre bezhotovostnú ekonomiku je, že centrálne banky chcú zabaviť Vaše úspory a zasiahnu ich zápornými úrokovými sadzby. Na takúto politiku záporných úrokových sadzieb bánk existuje jednoduché a elegantné riešenie – vyberte hotovosť z banky, uložte ju na bezpečné miesto a počkajte.

Vaši susedia, ktorí držia svoje peniaze v banke (“Bankujúci”) budú vidieť, že ich peniaze sa pomaly vyparia z dôvodu negatívnych úrokových sadzieb, kým Váš majetok v podobe hotovosti zostane na rovnakej úrovni. Centrálne banky to vedia, takže za účelom vylúčenia hotovosti ich cieľom je prinútiť všetkých na zdigitalizovali svojich peňazí v niekoľkých mega-bankách. Potom sa môžete začať konfiškácia a vyparovanie peňazí pomocou negatívnych úrokových sadzieb.

Bezhotovostná spoločnosť nezastaví zločincov a teroristov. Ich peniaze, ktoré sú nevyhnutné pre ich aktivity, sa dajú ľahko premeniť na zlata, striebra alebo digitálnych mien.

Ľudia si uvedomia príliš neskoro, že draho zaplatia za pohodlné bezhotovostné služby. Keď príde vhodná doba, aby vlády zmrazili, chopili sa alebo zabavili naše aktíva, budú mať možnosť tak urobiť s niekoľkými kliknutiami myšou, zadaním pár príkazov na klávesnici počítača.

Z tohto dôvodu musia čestní občania investovať časť svojho majetku aj do zlata, aby si takto zachovali svoje bohatstvo v bezhotovostnej spoločnosti. Preto si myslím, že pomaly nastane “zlatá vojna” a “hotovostná vojna” sa naštartuje v plnom prúde. To je ďalší dôvod, prečo teraz kupujte svoje zlato, keď je ešte stále k dispozícii.

Úlohou je získať zlato práve teraz, než bude príliš neskoro.

S priateľským pozdravom

Zoltán Fehér