+421 917 846 851 (Pracovné dni: 9:00 - 16:00) infosk@rayagold.eu

Existuje sprisahanie proti zlatu?

Manipuluje sa s cenou zlata?

Rozhodne!

Niet o to pochýb! Toto nie je len názor.

K dispozícii sú štatistické dôkazy a k prípadu sa pridávajú anekdotické a forenzné dôkazy, ktoré ho napokon potvrdzujú. V skutočnosti sú dôkazy veľmi jasné.

Náš zdroj sa rozprával s členmi Kongresu. Hovoril s ľuďmi, ktorí sú blízky spravodajských kruhov, v komunite obrany, veľmi vysoko postavenými ľuďmi MMF. Nezvykol činiť silné obvinenia bez silných dôkazov a dôkazy sú všetky tam.

Hovoril so štatistikom s akademickým titulom PhD, ktorý pracuje pre jedného z najväčších hedžových fondov na svete. Preskúmal počiatočné a záverečné ceny zlata na COMEX (primárny trh zlata) na obdobie 10 rokov dozadu.

Bol šokovaný tým, čo videl!

Povedal, že to bol najočividnejší prípad manipulácie, aký kedy videl. Povedal, že keby kúpil zlato po zatvorení burzy a to, čo včera večer kúpil predal ešte pred jej otvorením, priniesol by mu bezrizikový zisk.

Povedal, že bez manipulácie je to štatisticky nemožné.

Hovoril tiež s profesorkou Rosou Abrantesovou-Metzovou z New York Stern School of Business. Je poprednou odborníčkou v oblasti globálnej manipulácie s cenami. Potvrdila tiež, že cena zlata podlieha pretrvávajúcej sa manipulácii.

Rovnaký záver priniesla aj jedna jej štúdia. A toto nie je len názor, nie je to len hlboká temná konšpiratívna teória.

Je tu jeden PhD senior štatistik a právnik, popredný odborník na trhy, ktorý je vyhlásenie osvedčeným súdnym znalcom súdov, ktorí nezávisle od seba dospeli k tomu istému záveru.

Nuž, odkiaľ pochádza manipulácia?

Existuje množstvo podozrivých, ako napríklad veľké banky uvedené vyššie. Ale musíme sa pozrieť aj na Čínu.

Čína chce robiť to isté, čo spravili Spojené štáty, čo je stále ekonomika na báze peňazí, ale mena krajiny by mohla hrať takú dôležitú úlohu vo svetovom obchode a financií, ktorú by Čína potom mohla využiť smerom k iným krajinám.

Najlepším spôsobom na to je, že zvýši silu hlasovacieho práva vo MMF a yüan bude pridaný do koša MMF pri určení hodnoty zvláštnych práv čerpania (SDR).

Čína to dosiahla v septembri minulého roka, keď MMF pridal yüan do menového koša.

Pravidlá hry tiež hovoria, že k hru musíš disponovať veľkým množstvo zlata, ale nepriznáte existenciu zlata, alebo aspoň verejne o nej nehovoríte. Predovšetkým zlato nepovažujete za peniaze, hoci zlato bolo vždy peniazmi.

Členovia klubu len pekne a mlčky držia svoje zlato, aj keď verejne ho odsudzujú a tvrdia, že žltý kov nehrá úlohu v medzinárodnom monetárnom systéme. Očakáva sa, že Čína urobí to isté.

V súčasnej dobe Čína oficiálne nemá dostatok zlata, aby “sedel pri stole” s ostatnými svetovými lídrami. Myslite na globálnu politiku ako na hru Texas Hold’em.

Čo chcete v pokerovej hre? Chcete veľa žetónov.

Zlato slúži ako politický žetón v súčasnej finančnej fáze sveta. To neznamená, že máte automaticky zlatý štandard, ale zlato, ktoré vlastníte, vám dáva právo hlasovať medzi veľkými národnými hráčmi pri stole.

Ale je tu jeden problém: Ak skončíte s manipuláciou cien a necháte, aby zlato našlo svoju úroveň Čína zmizne v prachu po piesočnej búrke. V porovnaní s inými krajinami by nemala dosť zlata, a pretože cena zlata by rástla ako divá, nikdy by nedokázala dostatočne rýchlo a v dostatočnom množstve nakúpiť. Všetky ostatné krajiny budú sedieť v autobuse, zatiaľ čo Číňania zaostávajú.

Čína je druhou najväčšou ekonomikou na svete. Musia byť v autobuse. Preto celosvetové úsilie je zamerané na krytie ceny zlata manipuláciou. Hovorím ľuďom, že ak by som manipuloval ja, v tejto chvíli by som bol v rozpakoch, tak je manipulácia zrejmá.

Cena žltého kovu bude stlačená, kým Čína nezíska toľko zlata, koľko ho potrebujete. Akonáhle Čína získa správne množstvo zlata, pomyslené veko, ktoré udržiava cenu zlata, odletí. V tomto bode nezáleží na tom, kde sa cena zlata nachádza, pretože všetky veľké krajiny budú na tej istej lodi.

Popísal som niekoľko katastrofických scenárov, v ktorých svet prešiel na SDR, alebo zlatý štandard, ale minimálne USA chce udržať dolár ako štandard rezervnej meny. Medzitým sa Čína cíti byť extrémne zraniteľná voči doláru. Ak devalvujeme dolár, bude to pre ňu znamenať obrovské straty.

V poslednej dobe Čína predala časť svojich dolárových rezerv, aby revalvovala svoju vlastnú menu, ktorá bola pod obrovským tlakom. Na druhej strane stále disponuje obrovskou rezervou v dolároch.

Ak v Číne sú len papierové peniaze a nie je nahromadené žiadne zlato a papierové peniaze influjú, tak sa Číňania stratia. Ale ak budú mať zmes papierových peňazí a zlata a papierové peniaze influjú, budú môcť aspoň zarobiť na zlate. Takže musia dosiahnuť bezpečnú pozíciu.

Čína v skutočnosti povedala: “Budem si môcť tieto doláre udržať iba za predpokladu, že mám zlato. Ak ale budeme transparentní ohľadom nákupu zlata, potom cena pôjde nahor príliš rýchlo. Potrebujeme teda západné mocnosti, aby nám pomohli udržať veko nad cenou zlata a pomohli nakúpiť množstvo zlata, kým sa nedostaneme do bezpečnej pozície. Vtedy možno budeme mať ešte stabilný dolár“.

Podstata je v tom, že systém má toľko nestability z dôvodu derivátov a pákového efektu, že nikam sa nedostaneme. Nedosiahneme šťastný koniec. Systém sa zrúti predtým, než sa dostaneme z bodu A do bodu B. V tomto momente získanie zlata bude bláznivou hrou.

Cena zlata bude v najbližších rokoch výrazne vyššia. Na rozdiel od toho, čo čítate v blogoch, cena zlata sa nezvýši preto, lebo Čína čelí Spojeným štátom alebo z dôvodu zavedenia meny na báze zlata.

Cena zlata vyletí do vzduchu vtedy, keď všetky centrálne banky, Čína a USA bude čeliť ďalšej globálnej kríze likvidity, ktorá bude horšia ako v roku 2008 a občania budú utekať k zlatu, aby si zachovali svoj blahobyt vo svete, ktorý stratil dôveru vo všetkých centrálnych bankách.

Ak sa to stane, fyzické zlato nemusí byť k dispozícii vôbec. Správny čas tvorby zlatých rezerv je práve teraz.

Mali by sme tiež spomenúť Rusko. Rusko tiež zbiera zlato. A keďže Rusko aj Čína sa usilujú o to, aby sa stali skutočnými veľmocami, nestačí vlastniť fyzické zlato. Je až kriticky dôležité vytvoriť výmenu zlata a trh zlata pre určovanie cien a obchodovania.

V súčasnosti cena zlata je stanovená na dvoch miestach. Jedným miestom je spotový trh v Londýne pod vedením šiestich veľkých bánk vrátane Goldman Sachs a JPMorgan. Druhým miestom je COMEX-om riadený termínovanom trh zlata v New Yorku, ktorý je riadený veľkým klíringovými členmi systému, vrátane veľkých západných bánk.

V skutočnosti veľké západné banky majú monopol vo vzťahu k cene zlata, aj keď nemajú monopol nad fyzickým zlatom. Ale môže sa to zmeniť.

Rusko a Čína nevytvárajú len fyzické zlaté rezervy a hľadajú nové ložiská zlata, ale stavajú aj obchodné systémy, ktoré umožňujú určovanie cien zlata a špekulatívne obchodovanie s nim.

Dosiahnutie likvidity môže trvať aj rok, ale akonáhle nová burza je plne funkčná, fyzické zlato obnoví svoju vedúcu silu ako moci určujúca ceny.

Potom zlato začne svoju rally k začleneniu sa do menového štatútu, vytlačiac cenu bez deflácie na hodnotu 10.000 USD / unca.

 Čas na nákup zlata je práve teraz, kým sa to nestane.

S priateľským pozdravom

Zoltán Fehér